Basınç Ölçümü


Basınç sensörleri ve transmitterleri, en zor işletme koşullarına dahi dayanabilecek şekilde, çeşitli tasarım ve opsiyonlarla ABB’de mevcuttur. Çoklu sensör teknolojisi ve yeniden konfigürasyon fonksiyonlu upgrade edilebilir elektronik aksamı, ABB basınç transmittere birçok özellik katar.

Pratik deneyime sahip geniş ürün serisi:

İhtiyacınız olan Performans

İhtiyaçlarınıza uygun performans kombinasyonunu seçin: %0,15, % 0.075, % 0.04 ya da % 0.06 doğruluk oranı, geniş diyafram malzeme seçenekleri, yüksek işletme basıncı, dolgu sıvıları, harici conta ve aksesuarlar.

İhtiyacınız olan İletişim

HART/4...20 mA, PROFIBUS PA, FOUNDATION Fieldbus ve Modbus arasından, ihtiyaçlarınıza uygun iletişim standardını seçin. Yeni bir iletişim stratejisi için elektronik modülün değiştirilmesi çok kolaydır - sadece birkaç dakikanızı alır.

İhtiyacınız olan Transmitter
Hava, gaz ya da buhar kütlesel akış uygulamalarınız ya da çoklu giriş ihtiyaçlarınız için ABB multivariable transmitter seçin. Önceden konfigüre edilmiş akış primer elemanları seçilebilir. ABB SIL2 onaylı bir HFT1 emniyet (safety) transmitter seçin - kritik güvenlik uygulamaları için gereken dayanıklılık ve diagnostikle tasarlanmıtır. İhtiyacınız olan güvenlik onayını seçin: Intrinsically safe, explosion proof, FM Factory sealed.

2600T Serisi - Modüler tasarımda en iyisi:
2600T serisi, kanıtlanmış ABB transmitter özellikleri ile en son akıllı teknolojileri bir araya getirir. Modeller, seçenekler ve ilgili ölçüm cihazlarının çeşitli kombinasyonlarını bir araya getiren bir seçim.

basinc_olcer01

Sensör teknolojisi
2600T serisi, tüm proses uygulamaları ve ölçüm tipleri için optimum güvenilirlik sağlayan kanıtlanmış sensörler sunmaktadır:

Fark, gauge ve mutlak basınçlar
Seviye, akış, hacim, yoğunluk ve seviye arayüzü (interface)
Kütlesel akış ve standart hacimli akış

basinc_olcer02

Elektronik Tasarım
Elektronik modüllerin değiştirilmesi gerektiğinde, kendi kendine konfigürasyon özelliği sayesinde tüm fonksiyonlar bir dakikadan daha kısa bir süre içinde geri yüklenir.

Başka elemana ihtiyaç yoktur
Sahada upgrade edilebilir iletişim protokolü

Aşağıdaki iletişim seçenekleri bulunmaktadır:

HART / 4…20 mA
PROFIBUS PA
FOUNDATION Fieldbus
Modbus

basinc_olcer03

Göstergeler(Display)

Dahili LCD ve Analog göstergeler bulunmaktad›r. ABB lokal göstergeleriyle (dahili ekran) cihaz, kapağı dahi açılmadan yerinde konfigüre edilebilir. Konfigürasyon/hata tespiti, dahili CoMeter ya da harici olarak monte edilen (695 saha lokal gösterge) gösterge üzerinden yapılabilir – CoMeter HART El Terminalinin en ucuz alternatifidir.

basinc_olcer04

Çok değişkenli (Mutivariable) platform hem fark hem de mutlak basıncı ölçen bir çoklu sensör kullanır; kompanze edilmiş akış ölçümü için bir ek sıcaklık sensörü bağlanabilir. Bu uygun maliyetli çözüm ayrıca ölçüm hassaslığını ve uygulanabilirliği artırır. Yüksek yük basıncı (High overloaded) gauge/mutlak sensörler ve aşırı basınca karşı ekstra koruma.

Modüler tasarım: Her uygulama için en uygun basınç transmitteri


Yüksek esneklik

2600T transmitterleri son kullanım alanlarına göre tasarlanmıştır ve her uygulamaya uyum sağlamak üzere hassas bir şekilde özelleştirilebilir.

Kurulum gereksinimlerini karşılamak için, DIN ve Barrel alüminyum alaşımlı elektronik housing bulunmaktadır.
Uygulamaya özel proses ortamları için geniş diyafram malzeme seçenekleri mevcuttur; paslanmaz çelik, hastelloy, monel alaşımlı, tantal ve altın kaplama
En geniş sıcaklık aralıkları ve proses gereksinimlerini karşılamak amacıyla, kapsamlı dolgu sıvısı seçenekleri bulunmaktadır

basinc_olcer05

Proses bağlantısı

2600T serisinin tüm modellerinin proses bağlantısı standart DIN ya da metrik civatalı tek port bağlantılar, diferansiyel tipli yatay ya da dikey flanşlar ya da en uygun civata tipi üzerinden sağlanabilir.

basinc_olcer06

Direkt Flanş montaj ve Remote Seal

Remote Seal, 2600T transmitter’in kullanım ömrünü azaltacak ya da performansını olumsuz yönde etkileyecek süreç koşullarından izole etmek için kullanılır. Bu koşullar: yüksek ya da düşük sıcaklıklar, yapışkan, kaplayıcı ya da tehlikeli sıvılar.
Flanşlar aktarıcıya doğrudan ve/veya harici olarak bağlanır. Flanş tipleri, sandviç(wafer), flanşl›, düz(flush) veya uzatmalı(extended), threaded union , kaynaklı rakor, gıdaya uyumlu bağlantı, sıhhi ve aseptik ve minyatürdür.
Bu seal tiplerine ek olarak, en geniş sıcaklık aralıklarını da kapsaması için uygulamayla uyumlu dolgu sıvıları - korozyon kaplaması da dahil - seçilebilir. Kimya, kağıt hamuru ve kağıt, gıda ve meşrubat sanayilerindeki ağır proses uygulamaları için geniş imalat tasarımı seçenekleri mevcuttur.
Tüm kaynaklı Taylor tasarımı seal sistemleri, ağır proses uygulamalarında (yüksek emiş, yüksek sıcaklık) optimum performans sağlar ve bakım gerektirmez.

basinc_olcer07

Kritik uygulamalar için Safety Transmitterler

2600T Safety platformunun temeli, TÜV onaylı ve IEC 61508/ IEC 61511/ISA S84.01 ile uyumlu SIL2 aktarıcılar sunan sensörlerinin dayanıklılığıdır.
Safety 2600T SIL2 cihazları; diagnostik kapsama, güvenilirlik ve emniyet anlamında IEC 61508/IEC 61511 ile belirlenmiş olan tüm gereksinimleri karşılamaktadır ve ek olarak sadece HFT1 cihazında sağlanan ek korumaya sahiptir. SIL2 ortamında, tek bir Safety 2600T transmitteri iki klasik cihazın sağlayabileceği seviyede koruma sağlarken aynı performans ve hassaslık özelliklerini de korumaktadır. Azaltılan transmitter sayısı, %50’ye kadar daha düşük kullanım ömrü maliyeti sonucunu doğurur.

basinc_olcer08

Çeşitlilikle sonuçlanan yeterlilik


Çok Değişkenli (Multivariable) Transmitterler

Çeşitli sensör sistemlerinin tek bir cihazdaki eşsiz birleşimi, diferansiyel ve mutlak basıncın eş zamanlı olarak ölçülebilmesini sağlar. Ek olarak, sensör sıcaklığı, servis ve diagnostik ile ilgili nedenlerle ölçülür ve kaydedilir. Harici bir sıcaklık sensörü bağlanarak, basınç değişkenlerine ek olarak proses sıcaklığı da ölçülebilir. Sonuç olarak transmitter, fark basınç yöntemini kullanarak akışkan gazları, buharı ve sıvıları ölçebilmektedir. Dinamik akış hesabı sayesinde gerçek hacimsel akış, primer elemanın tipi ve sıvının işletme yoğunluğu göz önünde bulundurularak, AGA 3 ya da DIN EN ISO 5167 standartlarıyla uyumlu doğrudan bir çıktı olarak verilir.

Çok işlevli: üç ölçülen değere kadar tek bir transmitter kullanılabilir
Modüler: kendi kendine yeniden konfigürasyon özelliğiyle değiştirilebilir elektronik aksam
Global: ulusal ve uluslararası onay belgeleri
Dünyanın en hassas çok değişkenli transmitteri - 0,04%
FOUNDATION Fieldbus ya da PROFIBUS PA üzerinden iletişim kurabilen eşsiz bir çok değişkenli transmitter

basinc_olcer09

261 Serisi Basınç Transmitterleri

Mutlak Basınç, Gösterge Basınç ve Seviye Ölçüm Transmitteri
Kompakt ve korozyona dayanımı yüksek paslanmaz çelik gövde.IP67 / NEMA 4X koruma sınıfı
Standart 4…20 mA, HART haberleşmeli çıkış
Dijital display ile kolay kullanım ve konfigürasyon
Bütün parametreler ayarlanabilir
Harici tuş ile kalibrasyon imkanı
0,15% doğruluk sınıfı
Geniş kalibrasyon aralığı ve proses bağlantı seçenekleri
EHEDG, CSA, FM ve ATEX sertifikalı
Gıda, ilaç, kimya, petrokimya, güç santralleri, kağıt endüstrisine uygun özellikli

basinc_olcer10ENERJİ FİYATLARI ARTAR TÜRK SANAYİCİSİ AĞLAR
infomagKüresel pazarlarda kendisine yer arayan sanayicinin karşısına çıkan yüksek enerji faturasına karşı mücadelede öncelikle fabrikasındaki ekipmanların verimliliğini gözden geçirmesi gerekiyor.
Devamını Oku

E-BÜLTEN ÜYELİĞİiso9001
ÇEKÜL